תרגום משפטי על ידי נוטריון - תרגום נוטריוני

המלכוד של הורות וקריירה

הורות, ובעיקר אמהוּת, היא מלכוד. נשים שבוחרות להיות אמהות וגם לטפח את הקריירה נתקלות באין-ספור קשיים ודילמות בחיי היום-יום. אבל בעיית הבעיות היא, כמובן, רגשות האשמה. טרם נתקלתי באישה קרייריסטית, ולא משנה כמה הייתה שלמה עם בחירתה בקריירה על פני זמן עם הילדים, שלא סבלה מרגשות אשמה הנוגעות לטיפול בילדים, ולרוב התחושה הזו מלווה גם בתחושת החמצה על שנות הילדות הראשונות, שבהן לא נכחה הרבה ואשר לא ישובו עוד.

מצד שני, נשים שבוחרות בהורות על פני הקריירה, כלומר שנשארות בבית ומגדלות את הילדים במשרה מלאה, חשות לא אחת תחושה של חוסר מימוש עצמי, של השתעבדות ושל שחיקה. ויותר מכך: הן חשות לא מוערכות, כי משום מה בחברה המערבית כיום התפקיד החשוב ביותר, של טיפוח וחינוך דור העתיד, הלא הוא המשאב החברתי החשוב מכול, נתפס כעניין חסר ערך שהולם מטפלות בשכר ומוסדות חינוך, ולא נשים אינטליגנטיות, מודעות או משכילות. פעמים רבות כשהילדים גדלים מעט והנשים הללו בוחרות לשוב למעגל העבודה, להחיות את הקריירה או להתחיל מחדש, הן מגלות שחוקי המשחק השתנו, שהן מבוגרות מדי לתפקידים מסוימים או שאין להן הכשרה הולמת.

אבל מסתבר שעם קצת נחישות ויצירתיות אפשר לכופף את כללי המשחק ולהצליח להתחמק ממלכוד רגשות האשמה, מצד אחד, ומתחושות חוסר המימוש העצמי מצד שני. יש נשים שבוחרות מלכתחילה מקצוע שאפשר לעסוק בו מהבית או בחצי משרה, וכך שומרות את הקריירה והזמינות התעסוקתית שלהן "על אש נמוכה" לכמה שנים. ויש שבוחרות להקים עסק עצמאי, להיות הבוס של עצמן ולנהל את חייהן בדרכן.

רנית, אם לשלושה ילדים, בחרה לעבוד תרגום נוטריוני עצמאית במשך עשר שנים, עד שהילדים בגרו מעט, ולאחר מכן מצאה משרה מלאה בחברת תרגום מסמכים. אפרת, אם לשני בנים, גילתה במהלך שנות אמהותה, את חיבתה ליזמות עסקית והקימה עם בעלה עסק קטן לשיווק ציוד רפואי. לאחר כמה שנים שבהן צברה ניסיון וידע, יצאה שוב לשוק העבודה והפכה לשותפה בחברה פרטית לשימור דם טבורי. כיום היא מרגישה שהיא נהנית מכל העולמות, שכן עבודתה מאפשרת לה להיות קרובה לעולם הלידה וההורות, שם היא יכולה לתרום מניסיונה כאם.

שתיהן מודות שהדרישות מאמהות קרייריסטיות בשוק העבודה הן בלתי הגיוניות, ומרגישות שקשה, אך לא בלתי אפשרי, לשלב הורות וקריירה.